آجرهای هوشمند

دیزل ژنراتور
سپتامبر 13, 2020
آسانسورهای چند جهته بدون کابل
سپتامبر 16, 2020
Show all

آجرهای هوشمند

#توان گستر

آجرهای هوشمند

گسترش آجر هوشمند ، به صورت سیستم سازه ای مدولار (با ایده گرفتن از بازی محبوب لگو که همه ما از کودکی آن را به خاطر داریم) برای ایجاد یک راهکار انقلابی درساخت و ساز است. راهکاری که روش ساخت و ساز پل ها، پیاده رو ها و خانه ها، را دگرگون می کند. از اینبه بعد سازه ها استحکام زیاد، عایق بسیار قوی و قیمت کمی خواهند داشت

 

تعریف آجر هوشمند

آجر هوشمند یک آجرمتحول کننده است و پایه یک سیستم ساختمانی جدید تحت پوشش اختراعات ثبت شده در ایالات متحده است. این آجر برای ساختن خانه ها، ساختمان ها، پل ها و غیره قابل استفاده است. هر بلوک این آجر از بتن با مقاومت بالا باویژگی های منحصر به فرد ساخته شده است که اجازه ساخت ساختمان های واقعا سازگار با محیط زیست را، با صرفه جویی در هزینه های برق در ارتباط با گرمایش و سرمایش فصلی می دهد. با این بلوک ساختمان ها سریع تر، ارزان تر، دقیق تر و قوی تر از روش های ساخت سنتی ساخته می شوند.

آجرها طوری طراحی شده اند که به راحتی به یکدیگر متصل شوند. به علاوه فضای های بازی در داخل آجر به منظور عایق گذاری قرار دارد. این فضاهای باز همچنین باعث می شوند عناصر زیر بنایی بتوانند در سراسر آجر ها اجرا شوند و دسترسی آسان به این عناصر فراهم شود کف ها،دیوارها وسقف های یک پروژه همگی با آجر مخصوص و مناسبی ساخته می شوند که امکان یک ساخت و ساز آسان و سخت را با حداقل کثیف کاری و کاهش چشمگیر هزینه ها فراهم می آورد.

مزایا ی آجر هوشمند:

ذخیره پول:

برآوردها ثابت کرده است  که استفاده از سیستم آجر هوشمند انقلابی منجر به ذخیره 50 درصدی در کل هزینه های ساخت و ساز یک ساختمان هشت طبقه ای می شود.

ذخیره انرژی:

خواص حرارتی شگفت انگیز آجر می تواند منجر به صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه های گرمایش و خنک سازی شود. روشن  است که 60 درصد هزینه های انرژی برای یک ساختمان به گرمایش و سرمایش آن ساختمان از جمله آب گرم مرتبط است. آجر هوشمند شرایطی فراهم می آورد تا صرفه جویی چشمگیری در مصرف برق و سایر هزینه های انرژی ، با هدایت گرما در فصل تابستان و به دام انداختن آن در زمستان، صورت پذیرد. طراحی بلوک اجازه می دهد تا کنترل بیشتر بر روی انرژی حرارتی یک ساختمان صورت پذیرد و به این ترتیب صرفه جویی قابل توجهی برای صاحبان منازل و همچنین اثرات انرژی کمتری برای همه ما به وجود می آید..

ذخیره منابع:

از آنجا که آجر ها قابلیت ساخت سفارشی را دارند، می توانند به گونه ای ساخته شوند که اقداماتی از جمله تمیز کردن و حفظ سکون و آرامش ساختمان را فراهم کرد. این ساخت سفارشی همچنین ساخت آجر ویژه ای در ابعاد، شکل، و سطوح بیرونی در هر رو سمت بیرونی و درونی را نیز شامل می شود.

در یک پروژه ساختمانی با آجر هوشمند، آجر های مورد نیاز به محل ساخت و ساز انتقال داده می شوند، جایی که در آنجا آجر ها با درب ها، پنجره ها و سایر عناصر سنتی ترکیب می شوند و برقرار می شوند و سازه مطلوب به سرعت و کامل با حد اقل نیروی کاری و زمان کامل می شود.

استحکام فوق العاده:

روش های ساخت و ساز با آجر هوشمند همچنین به طور قابل توجهی نیازمندی به مصالح طبیعی مانند شن، آهن و آب را کاهش می دهد. بلوک ها با کمک متخصصین برجسته در طراحی و ساخت و ساز، طراحی شده اند. بلوک و سازه های مرتبط با آن برای یک مقاومت بالا، از جمله زلزله و تنش های حاصل از شرایط بد آب و هوایی برنامه ریزی شده اند. 

ساختمانی:

هیچ جایگزین حقیقی برای آجرهای هوشمند وجود ندارد. اکثر بلوک ها ناقص هستند بطوریکه که آنها به خودی خود یک داربست سازه ای ایجاد می کند و عناصر مهم ساخت و ساز تزئین می شوند. درست همانند کاری که 100 سال پیش صورت می گرفت. برخی از بلوک های نوع پیشرفته ممکن است شامل عایق باشند. آجر هوشمند کنترل گرمایشی بالا، عبور کامل لوله ها، سیم ها، کابل ها و غیره، لایه پوشش بیرونی را برای دو وجه داخلی و خارجی بلوک، استحکام کششی فوق العاده، سهولت ساخت و ساز، ایمنی مواد و کاربرد در سراسر روند ساخت و ساز فراهم می کند. آجر هوشمندبا تمامی اقلیم ها از آفریقا تا منهتن سازگار می باشد.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!