آسانسورهای چند جهته بدون کابل

آجرهای هوشمند
سپتامبر 14, 2020
معرفی آئروژل ها
سپتامبر 21, 2020
Show all

آسانسورهای چند جهته بدون کابل

#توان گستر

آسانسورهای چند جهته بدون کابل

رویا‌های حرکت در داخل ساختمان در جهت‌های مختلف و بدون دردسر‌های آسانسور‌های فعلی به واقعیت پیوست. به تازگی آسانسور‌هایی تولید شدند که با استفاده از موتور‌های خطی، به سمت راست و چپ و پایین و بالا و بدون نیاز به کابل و فضا‌های اضافی، حرکت می‌کنند.
 اولین بار این ابتکار را سه سال پیش در بزرگ ترین  شرکت‌ تولید کننده آسانسور در دنیا به نام  ThyssenKrupp برای جابجایی استفاده شد .

در این آسانسور‌ها به هیچ عنوان از کابل استفاده نشده و فقط با موتور‌های خطی و ایجاد محیط مغناطیسی کابین در مسیر تعیین شده به حرکت در می‌آید. به محض رسیدن کابین به مقصد، ریل‌ها می‌توانند تغییر جهت دهند و با این روش کابین مسیر و جهت حرکتی گیری را در ادامه طی کند.
ThyssenKrupp امیدوار است که به زودی امکان افزایش تعداد شفت‌ها ایجاد شود . بدین طریق تنها با استفاده از نرم افزار و از راه دور مسیر حرکتی دلخواهی را برای کابین آسانسور می‌توان تعیین کرد. به گفته او در آسانسور‌های فعلی تنها می‌توان، در بهترین حالت، هر کابین را با استفاده از کابل، تا ارتفاع ۱۶۰۰ پا بالا برد و برای افزایش طول مسیر، در برج‌های بلند، باید شفت‌ها و موتور‌های بیشتری در طول مسیر کار گذاشت.

Multi، برندی که با این محصول جدید شناخته خواهد شد، می‌ تواند بدون نیاز به ابزار‌های اضافی و اشغال  فضا‌های زیاد، مسیر‌هایی با طول دلخواه را طی کند و همچنین محدودیت‌های سرعت، جهت و فضا را نیز نخواهد داشت.
شرکت تولید ساختمان OVG در آلمان برای اولین بار این محصول را خریداری کرده و قرار است در برج در حال ساخت East Side بکار ببرد. هر چند این نشان دهنده اعتماد سازنده‌ها به این محصول است، ولی علاوه بر نیاز به بررسی‌ها و آزمایش‌های بیشتر، هزینه‌های این آسانسور فعلا زیاد قابل توجیه نیست. به گفته سازنده Multi، هزینه این آسانسو‌ها بطور متوسط ۵ برابر آسانسور‌های فعالی خواهند بود که البته با تولید انبوه و افزایش کاربرد آن‌ها و نیز مشارکت تولید کننده‌های بزرگ، این رقم به مرور کاهش خواهد یافت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!